O Šumavské houbičce

Ahoj, zdravím všechny nadšené houbaře a houbařky... 

Jmenuji se Lucie Drozdová a na internetu vystupuji pod přezdívkou Šumavská houbička. Je mi 32 let a žiji v Sušici, která je bránou do nádherných lesů Šumavy. Již 4 roky chodím na houbařské výpravy s kamerou v ruce a natáčím houby.

Své sledující a fanoušky učím poznávat svět hub. Předávám praktické informace, kam vyrazit na houby, ukazuji znaky jednotlivých druhů hub pro jejich snadné rozpoznání, upozorňuji na možné záměny mezi jednotlivými druhy a radím, jak houby zpracovat v receptech jak klasických, tak i těch moderních.

Mezi českými houbaři se snažím dlouhodobě zvýšit povědomí o tom, že existuje tzv. celoroční houbaření a houby se dají sbírat skutečně celý rok bez přestávky. Svými houbařskými videi ukazuji, jak sbírám jedlé houby v jarních deštích, letních vedrech, podzimním pošmournu i zimních vánicích.

Fanouškům odkrývám tajemství světa hub a ukazuji nejen jeho nejchutnější zástupce. Věnuji se i houbám jedovatým a nejedlým. Zároveň otevírám méně známé téma hub léčivých. 

Jsem autorkou knižního bestselleru Šumavská houbička v kuchyni. Jde o houbovou kuchařku, která spojuje mé zkušenosti nejen z lesa, ale i z kuchyně. V knize učím vařit 107 chutných a jednoduchých receptů z 36 druhů hub, které lze najít v lese od jara až do zimy. Čtenář je postupně informován, co a v jakém období roku roste a co sbírat a vařit. 

Za dobu fungování projektu Šumavská houbička jsem spolupracovala s televizí, rádiem, objevila se v řadě známých i méně známých novinách a časopisech.

Na internetu mě můžete najít na stránkách: 

 

YOUTUBE.COM 

 

STREAM.CZ

  • kanál ŠUMAVSKÁ HOUBIČKA V LESE
    kanál HOUBIČKA V KUCHYNI

 

FOODBLOG

www.houbickavkuchyni.cz

 

INTERNETOVÝ ATLAS HUB

www.houbickavlese.cz

 

Na projektu Šumavská houbička pracuji společně s mým mužem, který mě v lese natáčí a fotí. Stará se o technické zajištění a spolehlivé fungování eshopu sumavskahoubicka.cz. Společně, ruku v ruce posouváme Šumavskou houbičku stále dál. Je to práce, která nás baví, naplňuje a dává nám smysl. sumavska-houbicka

Zpět do obchodu