Chaga extrakt Šumavská houbička kapsle 60 ks

  • Pochází z nedotčené přírody Laponska ve Finsku.
  • Unikátní proces extrahování ve vodě, alkoholu a ultrazvukem. Poté je sušená mrazem. 
  • Obsahuje triterpeny, melanin a kyselinu betulinovou
  • Každá chaga kapsle obsahuje 300 mg organického extraktu.
  • Složení: 100% chaga, rostlinné kapsle. 
Skladem (>5 ks)
Kód: 284
599 Kč
Kategorie: Medicinální houby
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.3 kg
Počet kapslí: 60 ks
Hmotnost balení: 23,9 g
Extrakt chaga: 300 mg
Kapsle: HPMC rostlinné kapsle
Původ suroviny: Laponsko - Finsko

 

CO JE TO CHAGA?

 

Chaga (Inonotus obliquus) je známá také pod českých názvem rezavec šikmý nebo také čaga. Je to parazitická medicinální houba, kterou můžete najít celoročně na kmenech listnatých stromů, sbírána je však pouze z břízy a ideálně pouze v zimních období. Je to houba, která připomíná dřevěný nádor a její povrch je černý, popraskaný. Uvnitř je rezavě hnědá. Chaga obsahuje vysoké množství biologicky aktivních látek, minerálů, vitamínů a velmi ceněné složky jako je melanin, betulin a kyselina betulinová. 

 

HOUBA CHAGA A JEJÍ ÚČINKY 

 

Současná legislativa reguluje uvádění informací o účincích doplňků stravy z houby chaga. Přečtěte si volně dostupné zdroje informací o houbě chaga a jejích účincích ZDE

 

DÁVKOVÁNÍ CHAGA KAPSLÍ ŠUMAVSKÁ HOUBIČKA

 

Užívejte 2 kapsle denně, na lačno ( 30 minut před jídlem nebo 60 minut po jídle). Kapsle zapijte dostatečným množstvím vody. Obsah kapslí lze vysypat do zdravého jídla, jako je ovesná kaše, jogurt, smoothie. Přečtěte si pravidla užívání chagy ZDE.

Balení vám vydrží 1 měsíc

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Není vhodné pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. 

 

TESTOVANÁ KVALITA FINSKÉ CHAGY

 

Původ čagy: Severské lesy Finska

Proč je důležité vědět, odkud pochází houba chaga? Houby mají tu vlastnost, že do sebe vtahují látky ze svého okolí. Pokud čaga roste ve znečištěném prostředí, může obsahovat těžké kovy a další látky, které tělu neprospívají či dokonce škodí. Nejúčinější čagu tak nelze hledat v zemích, ve kterých se nedbá na ekologii. Příkladem může být Čína, kde se v důsledku průmyslu silně znečišťují vodní toky, ovzduší i lesy. Proto jsem si dala za cíl získat čagu ze severských zemí, kde je nejčistší příroda a velké plochy nedotčených lesů. Finská houba čaga je tak zárukou silného a kvalitního extraktu. Tuto skutečnost dokládají také testy nezávislé laboratoře ve Finsku. 


Do výroby putuje jen  účinná část houby

K výrobě čaga extraktu Šumavská houbička se používají pouze plodnice houby čaga. Plodnice jsou sbírány v době, kdy obsahují nejvyšší 
koncentraci prospěšných látek. 

 
Kvalita plodnic

Čaga je při sklizni kontrolována na plísně a škůdce a do výroby se dostane jen ta nejkvalitnější surovina.

 

JAK PROBÍHÁ ZPRACOVÁNÍ ČAGA HOUBY ŠUMAVSKÁ HOUBIČKA

 

Čisté prostředí je začátek. Po sběru je nutné houbu zpracovat tak, aby byla rozbita chitinová schránka houby, kterou neumí lidské tělo rozložit. Finská chaga prochází velmi unikátním procesem extrahování prospěšných látek z chagy, který má několik fází. 


Sušení a mletí čagy
Plodnice hub chagy se umístí do sušičky při nízké teplotě 40 stupňů Celsia, aby se zajistilo uchování prospěšných látek.
Poté se houby rozemelou na hrubém mlýnku, aby se připravily na extrakci.

 
Extrakce účinných látek z vitální houby
Rozemleté plodnice hub se vloží do ultrazvukového extrakčního zařízení (UAE) s kapalným rozpouštědlem,
aby se extrahovaly léčivé a tělu prospěšné látky. K extrakci je použita čistá pramenitá voda a horký alkohol ve spojení s ultrazvukovou kavitací. Tento způsob extrakce je u doplňků z chagy na našem trhu velmi ojedinělý. 

Koncentrace
Po extrakci se kapalina přesune do koncentrační nádrže, kde se následně zkondenzuje. 


Sušení mrazem
Lyofilizace je proces nízkoteplotní dehydratace, který zahrnuje zmrazení produktu, snížení tlaku a následné odstranění ledu sublimací.
Výsledkem je nejvyšší ochrana léčivých látek.


Kontrola kvality třetí stranou
Vzorky jsou zasílány do laboratoře třetí strany na zjištění obsahu bioaktivních sloučenin a také na mikrobiologické testy a testy na těžké kovy.


Balení a dodání
Z čistých finských lesů se surovina posílá do České republiky, kde dojde ke kapslování extrahované suroviny. Kapslování suroviny provádí česká společnost Sinecalabs, která zajišťuje nejvyšší standard řízení kvality a špičkové výrobní a zpracovatelské metody.

Jsem hrdá na to, že vám mohu dodávat severskou houbu chaga v kvalitě, která je na českém trhu výjimečná.

Zpět do obchodu